25 lutego 2014

Ostwald Helgason x Aldo Rise


Nieco ponad trzy lata temu marka Aldo wpadła na pomysł wspierania obuwniczym doświadczeniem (oraz globalną siecią dystrybucyjną) młodych, zdolnych, ale relatywnie słabo rozpoznawalnych projektantów, którzy chcieliby uzupełnić swoje kolekcje odzieżowe minikolekcjami butów. Przez ten czas z programu Rise oferującego wsparcie w zakresie procesu kreatywnego oraz promocji sprzedaży skorzystali z mniejszymi lub większymi sukcesami Julian Louis, Cushnie et Ochs, Christian Cota, Libertine, Patrik Ervell, Mark Fast, JW Anderson, Roksanda Ilincic oraz Preen (więcej o projektach Preen x Aldo Rise tutaj). Tej wiosny ich śladami podąży niemiecko-islandzki duet Ostwald Helgason.

źródło: Aldo


Tworzący go Susan Ostwald i Ingvar Helgason legitymują się całkiem jeszcze świeżymi dyplomami z zakresu projektowania mody, a przed założeniem własnej firmy praktykowali m.in. u Marjana Pejoskiego (jego nazwisko może Wam nic nie mówić, ale słynna łabędzia sukienka Björk jak najbardziej powinna). Ich autorskie kolekcje obecne na rynku od 2008 roku to śmiała i coraz bardziej wyróżniająca się – w pozytywnym tego słowa znaczeniu - żonglerka kształtem, fakturą, wzorem oraz kolorem. Jak przyznał w informacji prasowej dyrektor kreatywny Aldo Douglas Bensadoun, to właśnie owo radośnie eksperymentalne podejście do projektowania oraz inspiracje czerpane tak ze świata sztuki, jak i ze świata nowych technologii były głównymi powodami, dla których Aldo zdecydowało się nawiązać współpracę z tą, a nie inną marką i po raz pierwszy w historii programu Rise powierzyć jej zaprojektowanie nie tylko butów, ale i torebek. Spoglądając na finalny efekt wspólnych działań można kanadyjskiemu gigantowi obuwniczemu pogratulować dobrego wyboru: wiosenno-letnia kolekcja Ostwald Helgason x Aldo Rise to wyważona, ale bynajmniej nie nudna mieszanka kolorów i wzorów, w której znalazło się miejsce zarówno dla delikatnych, monochromatycznych czółenek z siatki, jak i dla solidnych, wielobarwnych sandałów. Nie zabrakło też charakterystycznego dla odzieżowych projektów Ostwald Helgason motywu pasów i pasków, który w różnych konfiguracjach kolorystycznych zagościł na kilku parach butów oraz większości torebek.


źródło: Aldo

źródło: Aldo

źródło: Aldo, ceny: 110-130 USD (via: Moda Operandi)

Kolekcja trafi do sprzedaży w kwietniu (jest więc czas, aby co nieco odłożyć do butoholicznej skarbonki ;-)), ale to  nie koniec dobrych wiadomości: Susan i Ingvar mają w zanadrzu kolejne, równie interesujące i równie przystępne cenowo projekty. Druga minikolekcja Ostwald Helgason x Aldo Rise miała premierę dwa tygodnie temu w Nowym Jorku, a w pełnej krasie objawi się jesienią - po pierwszych zdjęciach i szkicach wypatrzonych w internecie stwierdzam, że warto będzie czekać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz