14 listopada 2013

Wystawa "At Every Turn - Shoes in Art and Design"


Buty dziwne, dziwniejsze i najdziwniejsze to zdecydowanie coś, co ja i moja Szafa lubimy najbardziej. A jeśli do tego gęstość nietypowego ubutowienia znacznie przekracza normę "jedna para w zasięgu wzroku", to już w ogóle pełnia butoholicznego szczęścia. Cóż zatem powiedzieć o miejscu, w którym na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych zgromadzono blisko 130 par nietypowych butów? Raj, mały butoholiczny raj!

folder wystawy At Every Turn - Shoes in Art and Design, źródło: Museum Villa Rot


Ów obuwniczy mikroeden znajduje się – przynajmniej przez najbliższe trzy miesiące – w Niemczech, w muzeum sztuki współczesnej Museum Villa Rot w Burgrieden (okolice Ulm, Badenia-Wirtembergia). Do 16 lutego 2014 roku trwa tam bowiem wystawa Auf Schritt und Tritt – Schuhwerk in Kunst und Design (At Every Turn - Shoes in Art and Design) prezentująca na przykładzie prac kilkudziesięciu projektantów (choć właściwsze jest chyba słowo artystów) z całego świata (m.in. Juliana Hakesa, Iris van Herpen, Kei Kagamiego, Kobiego Levi, Nicka Veasey'a, Zahy Hadid czy... Erwiny Ziomkowskiej) różnorodność związków, jakie mogą dziś łączyć (i łączą) obuwie z kulturą i sztuką. 


folder wystawy At Every Turn - Shoes in Art and Design, źródło: Museum Villa Rot


Ekspozycję przygotowano we współpracy z Lizą Snook z Virtual Shoe Museum oraz lipskim Grassi Museum für Angewandte Kunst, co już samo w sobie jest wystarczająco dobrą rekomendacją do jej odwiedzenia (dla niewtajemniczonych: Virtual Shoe Museum to prawdziwa skarbnica nietypowego obuwia, zaś muzeum w Lipsku gościło w tym roku równie dobrą obuwniczą wystawę: Starker Auftritt – Experimental Shoe Design) – wszelkie szczegóły (w tym trasa dojazdu oraz folder wystawy) dostępne są na stronie Museum Villa Rot.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz